IMG 6776W sobotę 18 maja w godzinach przedpołudniowych w naszej szkole odbył się Turniej Szachowy. Oprócz naszych uczniów gościnie wzięli udział uczniowie ze szkoły Montessori. Instruktor Bartłomiej Wiejaczka wystąpił tym razem w roli sędziego – na szczęście nie surowego.
Dla wielu uczestników był to pierwszy kontakt z zegarem szachowym oraz z restrykcyjnymi zasadami obowiązującymi na turniejach szachowych. Wszyscy doskonale sobie radzili.
Każdy z młodych szachistów został nagrodzony dyplomem i nagrodą rzeczową. W tym miejscu składam podziękowania Krakowskiemu Klubowi Szachistów za sporą część nagród. Puchary ufundowała Rada Rodziców.
Pierwsze trzy miejsca zajęli w klasyfikacji ogólnej
I. Piotr Karola (3A), II. Filip Litwa (3C), III. Łukasz Święch (2C)
W kategorii pierwszoklasistów
I. Michał Świątkowski (1B), II. Jan Suberlak (1A), III. Stanisław Olszowski (1 Montessori)
Ponadto została wyróżniona Hania Klich (3A), jako dziewczynka z największą liczbą punktów.

Zapraszamy na stronę z wynikami oraz ze zdjęciami.