W związku z pojawiającymi się pytaniami w tej sprawie Rada Rodziców informuje, że podczas zebrania w październiku 2015 podjęta została decyzja, że w roku 2016 Dzień Dziecka zostanie uczczony poprzez wyjście wszystkich uczniów do kina oraz poprzez obdarowanie wszystkich uczniów lodami, w miejsce dotychczasowych festynów. Przedstawiciele Rady Rodziców wynegocjowali bardzo atrakcyjną cenę za seanse kinowe oraz pozyskali sponsorów na częściowe sfinansowanie powyższego. Pozostałe koszty Rada Rodziców pokryła z własnych środków, czyli przede wszystkim ze składek Rodziców.

Postanowiliśmy zrezygnować z obchodów Dnia Dziecka w formie festynu, gdyż z roku na rok ubywało chętnych do pomocy w organizacji i zapewnieniu bezpieczeństwa podczas festynu, natomiast przybywało głosów krytycznych. W ostatnim roku festynu czynnie zaangażowanych było mniej niż 10 osób. Żadna z nich nie usłyszała ani jednego słowa podziękowania. Otrzymaliśmy za to wiele głosów krytycznych, w tym skarg na piśmie, przeważnie od osób zupełnie w festyn niezaangażowanych.

W tej sytuacji Rada Rodziców postanowiła, że nie może tych kilku osób chętnych do ciężkiej pracy przy przygotowaniu i przeprowadzeniu festynu narażać na taką sytuację. Decyzja o zaprzestaniu obchodów w formie festynu była jednomyślna.