Podsumowanie Turnieju Szachowego

16 cze 2018

turniej 2018 06 16 57W sobotę 16 czerwca 2018 r. odbyły się Mistrzostwa Szachowe Szkoły Nr 31. Turniej został poprowadzony przez naszego instruktora pana Pawła Mrozińskiego. Pomogli mu w sędziowaniu doświadczeni zawodnicy - dwóch absolwentów: Filip Litwa, Piotrek Karola oraz uczeń VIIc Łukasz Święch.

Wszystkie siedem partii wygrał najstarszy zawodnik - Piotr Kędziora (VIa). Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się dwaj uczniowie z IIa - Piotr Nowak oraz Kacper Bogdanowicz z tą samą liczbą punktów (5.5). W ostatniej rundzie podkreślili równy poziom remisując ze sobą partię.
Wysoko zakwalifikowali się Jan Kotlinowski (IIIa) - 4 miejsce, Miłosz Słupski (IVa) - 5 miejsce, Michał Chojnacki (IVa) - 6 miejsce oraz pierwszoklasista (!) Jan Mazur (Ia) na 7 siódmym miejscu.

Pełne wyniki są dostępne w serwisie Chessarbiter.

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

Należy podkreślić, że turniej był na wysokim poziomie (10 zawodników na 21 ma kategorie szachowe!). Wszyscy byli obyci z praktyką turniejową i nie było potrzeby tłumaczenia np. obsługi zegara szachowego.
Przed rozdaniem pucharów uroczyście podziękowaliśmy Nauczycielowi Szachów za całoroczną pracę i bardzo liczymy na kontynuację w nowym roku szkolnym.
Nagrody i puchary były współfinansowane przez Radę Rodziców.