• Akcja Lekki Plecak ma formę kiermaszu, czy to oznacza, że już nie będzie akcji Mam Marzenie?

Nic podobnego. Nie ukrywamy, że forma została podpatrzona, ale nadal, niezależnie będzie utrzymana w szkole akcja Mam Marzenie.

• Kto jest pomysłodawcą akcji Lekki Plecak?

Pomysł całej akcji, a więc i propozycja formy kiermaszu została poddana przez Szkolną Radę Uczniowską. Mając na uwadze, że jest to inicjatywa naszych dzieci, tym bardziej powinniśmy im pomóc, by widzieli, że z ich pomysłów może wykluć się coś wartościowego.

• Dlaczego planujemy zakupić tylko podręczniki do języka polskiego i matematyki?

Planujemy zakupić niemal wszystkie podręczniki, ale na pierwszym etapie ograniczyliśmy się tylko do tych 2 najczęściej używanych. Jeśli finanse pozwolą, to zakupimy w pierwszym etapie również inne.
    Ponadto nie musimy kupować podręczników do języka polskiego z kształcenia literackiego do 4 klasy i najprawdopodobniej do 6 klasy (szkoła posiada 20 sztuk, z którymi pracują obecne klasy szóste – nie powinny ulec znaczącej zmianie po reformie – do czwartej nie uległy).

• Czy co roku będziemy kupować pełen zestaw podręczników?

Nie ma takiej potrzeby. Szacujemy, że podręczniki powinny służyć co najmniej 3 lata, a bardzo możliwe, że i dłużej.