turniej 2018 06 16 57W sobotę 16 czerwca 2018 r. odbyły się Mistrzostwa Szachowe Szkoły Nr 31. Turniej został poprowadzony przez naszego instruktora pana Pawła Mrozińskiego. Pomogli mu w sędziowaniu doświadczeni zawodnicy – dwóch absolwentów: Filip Litwa, Piotrek Karola oraz uczeń VIIc Łukasz Święch.

Wszystkie siedem partii wygrał najstarszy zawodnik – Piotr Kędziora (VIa). Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się dwaj uczniowie z IIa – Piotr Nowak oraz Kacper Bogdanowicz z tą samą liczbą punktów (5.5). W ostatniej rundzie podkreślili równy poziom remisując ze sobą partię.
Wysoko zakwalifikowali się Jan Kotlinowski (IIIa) – 4 miejsce, Miłosz Słupski (IVa) – 5 miejsce, Michał Chojnacki (IVa) – 6 miejsce oraz pierwszoklasista (!) Jan Mazur (Ia) na 7 siódmym miejscu.

Pełne wyniki są dostępne w serwisie Chessarbiter.

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

Należy podkreślić, że turniej był na wysokim poziomie (10 zawodników na 21 ma kategorie szachowe!). Wszyscy byli obyci z praktyką turniejową i nie było potrzeby tłumaczenia np. obsługi zegara szachowego.
Przed rozdaniem pucharów uroczyście podziękowaliśmy Nauczycielowi Szachów za całoroczną pracę i bardzo liczymy na kontynuację w nowym roku szkolnym.
Nagrody i puchary były współfinansowane przez Radę Rodziców.