EKSPEDYCJA W GŁĄB KSIĄŻEK Z SERII “Ulysses Moore”
Pierdomenico Baccalario, Firma Księgarska Olesiejuk

 

arete ulysses “Jeśli z czterech jedne otworzysz przypadkiem. Z czterech trzecie wskażą motto. Z czterech dwoje zaprowadzi na śmierć. A jeden z czterech – poprowadzi na dół.” – Ulysses Moore. Troje dzieci, Jason, Julia i Rick, rozkochanych w przygodzie. Willa Argo nad urwiskiem, wysoko nad morzem, z tajemniczymi pokojami. Drzwi ukryte za szafą, zamknięte na cztery spusty, niedające się otworzyć. Ale dzieci za wszelką cenę chcą je otworzyć… W ten sposób rozpoczyna się wielka podróż w czasie i przestrzeni. Ekspedycja w głąb najbardziej tajemniczych zakątków willi, miasteczka i wybrzeża aż do … Starożytnego Egiptu.

Śladami bohaterów książki ruszymy na naszą ekspedycję, żeby sprawdzić, jakie tajemnice skrywa nasza stara kamienica i okoliczne ulice, co czai się za rogiem i które drzwi otworzą znalezione przez nas klucze. I może znajdziemy własne Wrota Czasu? Czeka nas wiele przygód, tajemnic, szyfrów i zagadek do rozwiązania.

A przy okazji, tak mimochodem 😉 poznamy nieco zapomniane języki, dowiemy się, co to jest Dysk z Fajstos i pismo demotyczne, czym różni się papirus od pergaminu i kto pisał książki na glinianych tabliczkach. Zwiedzimy ciekawe zakątki naszego miasta, poszukamy niezwykłych domów i kamienic, odwiedzimy muzea i krakowskie parki. Zapraszamy serdecznie na kolejną przygodę – razem sprawimy, że książki zaczną żyć nowym życiem, a my staniemy na chwilę twarzą w twarz z ich bohaterami.

Zapraszamy.
Więcej informacji na naszej stronie:
Zapisy do 15 maja.