ZAPROSZENIE

NA SPOTKANIE Z EKSPERTAMI

Rada Rodziców zaprasza wszystkich zainteresowanych zdrowiem naszych dzieci

na prezentacje ekspertów  w dniu 12 kwietnia 2018 r. (czwartek) o godz. 17:15.

Tematem pierwszej prezentacji będzie “Żywienie dzieci aktywnych fizycznie”, które przygotowała pani Magdalena Wieczorek – dietetyk funkcjonalny, członek francuskiego towarzystwa lekarzy medycyny zapobiegawczej Mediprevent, dietetyk Polskiego Związku Narciarskiego, prywatnie mama dziecka uczęszczającego do naszej szkoły.

Temat drugiej prezentacji będzie poświęcony wpływowi pola elektromagnetycznego na zdrowie w szczególności uwzględniające niekorzystne oddziaływanie włączonej sieci Wi-Fi oraz włączonych telefonów komórkowych, które również emitują niepożądane promieniowanie. Informacje przekaże nam pani Ewa Olszowska-Dej, dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowaktóra m. in. była współorganizatorem “II Międzynarodowego Forum Ochrony Środowiska przed Zanieczyszczeniem Polami Elektromagnetycznymi. Ochrona Dzieci”.

W części tej poruszony będzie również problem e-uzależnień.

Przewidywany czas obu wystąpień nie powinien przekroczyć 1,5 h.

Spotkanie w zależności od frekwencji odbędzie się w sali 21 lub na wybranej sali gimnastycznej.

Z powodów  organizacyjnych będę wdzięczny  za niezobowiązujące potwierdzenie na mój adres e-mail: swojej obecności do godziny 14-tej w dniu spotkania.

Informacje, które będą prezentowane na spotkaniu są wynikiem dyskusji na posiedzeniach Rady Rodziców na których poruszaliśmy kwestię funkcjonowania w naszej szkole automatu z produktami żywnościowymi w kontekście zdrowego odżywiania uczniów i kreowania pożądanych nawyków żywieniowych.

Część dotycząca wpływu pól elektromagnetycznych jest owocem pochylenia się Rady Rodziców nad problemem zasad używania telefonów komórkowych na terenie szkoły, odwołań jakie składane były do propozycji usytuowania nadajników GSM w pobliżu szkoły oraz możliwości wykonania szczegółowych badań w naszej szkole z użyciem zakupionych przez UMK urządzeń do pomiaru promieniowania elektromagnetycznego.

Waldemar Zych
Przewodniczący Rady Rodziców